Projekty - MŠ Pohořelice

Fond Sidus

Velmi vám děkujeme za pomoc při veřejné sbírce č. S_MHMP/147662012015 Fondu Sidus, z.ú., které si nesmírně vážíme. V souvislosti s realizovanou sbírkou vám zasíláme certifikát.

Zabezpečení Mateřské školy Pohořelice

Podpora zabezpečení mateřských škol a základních škol tvořených třídami 1. stupně s počtem tříd do pěti.

Medové snídaně

​V tomto roce probíhá již čtvrtý ročník projektu Medová snídaně s Ministerstvem zemědělství. Medová snídaně bude nově probíhat po celý rok 2018. Děti v rámci projektu přímo ve třídách dostanou k snídani chléb s máslem a medem a absolvují zábavně-naučnou přednášku, kterou zajistí zkušení lektoři. Ministerstvo zemědělství pro účastnické školy zajistí chléb, máslo, med, jablko a odborné lektory, kteří dětem zábavnou formou přiblížili včelařství a jeho význam.

Děti malují pro Konto Bariéry

Lužánky - středisko volného času vyhlašují XXVIII. ročník dětské výtvarné soutěže, která je součástí projektu "Děti malují pro Konto Bariéry". Vybrané obrázky ze soutěží tvoří obrazovou část charitativního stolního kalendáře "Děti malují pro Konto Bariéry". Výnos z prodeje kalendářů je určen na nákup školních pomůcek pro děti s postižením.

PEZ Olympiáda

Projekt "PEZ Olympiáda" je celorepubliková výtvarná soutěž pro děti předškolního věku.
Výtvarná soutěž nese téma sport a pohybová aktivita dětí – které mají děti ztvárnit ve svých výtvarných dílech.

Koukají na nás správně?

Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku předškolních dětí.

Hasík CZ

Preventivně výchovná činnost v oblasti požární ochrany.

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Celé Česko čte dětem

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst".

Číst dál

MAP ORP POHOŘELICE I a II

Místní akční plán rozvoje vzdělávání (zkratka "MAP") bude prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání.

MAS PODBRNĚNSKO O.S.

Sdružení je dobrovolným, nevládním, neziskovým sdružením občanů a právnických osob, založeným na principech metody LEADER. Jeho činnost je postavena na základě partnerství a vzájemné mezisektorové spolupráce a řadí se mezi tzv. místní akční skupiny (zkratka MAS). Je otevřené všem subjektům, které se ztotožňují s posláním tohoto občanského sdružení.

INTEGRAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MEDVÍDEK NIVEA

Již 11 let se setkávají děti ve více než 200 vybraných mateřských školách v Integračním vzdělávacím programu Medvídek NIVEA se sympatickým malým kamarádem. Přichází, aby je přirozeně a s humorem učil hrát si, řešit zábavné úkoly, udělat si něco pěkného a umět se mezi sebou domlouvat.
Je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní výchovu. Je určen především dětem předškolního věku, dětem s odloženou školní docházkou a specifickými vzdělávacími potřebami (např. odlišnosti v sociokulturním zázemí, potíže s jazykem, lehké vývojové opoždění nebo fyzický hendikep). Pomáhá předškolákům ve zvládnutí adaptačního procesu před vstupem do první třídy a zaměřuje se přitom na rozvoj nejen individuálních schopností dítěte, ale rozvíjí též jeho činnost v kolektivu, rodině a podporuje volnočasové aktivity.