projekty1

MAP ORP POHOŘELICE II

Místní akční plán rozvoje vzdělávání (zkratka "MAP") bude prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání.

Cílem MAP je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, to znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb.

Podpora vzdělávání formou zjednodušeného projektu v MŠ Pohořelice II

Registrační číslo projektu dle MS2014+:
    CZ.02.3.68/0.0/0.0.18_063/0008685

Medové snídaně

​V tomto roce probíhá již čtvrtý ročník projektu Medová snídaně s Ministerstvem zemědělství. Medová snídaně bude nově probíhat po celý rok 2018. Děti v rámci projektu přímo ve třídách dostanou k snídani chléb s máslem a medem a absolvují zábavně-naučnou přednášku, kterou zajistí zkušení lektoři. Ministerstvo zemědělství pro účastnické školy zajistí chléb, máslo, med, jablko a odborné lektory, kteří dětem zábavnou formou přiblížili včelařství a jeho význam.

Fond Sidus

Mateřská škola Pohořelice ve spolupráci s Fondem Sidus zahájila sbírku. Při této příležitosti si mohou rodiče zakoupit pro své děti publikaci Barevný rok. Cena publikace činí 50 Kč a zakoupit si ji můžete od svých třídních učitelů. Děkujeme.

Děti malují pro Konto Bariéry

Lužánky - středisko volného času vyhlašují XXVIII. ročník dětské výtvarné soutěže, která je součástí projektu "Děti malují pro Konto Bariéry". Vybrané obrázky ze soutěží tvoří obrazovou část charitativního stolního kalendáře "Děti malují pro Konto Bariéry". Výnos z prodeje kalendářů je určen na nákup školních pomůcek pro děti s postižením.

Děti z naší mateřské školy získaly první místo v kategorii kolektiv dětí 4-6 let s projektem "Olympijští vlajkonoši". Vítězný tým je ze třídy Kaštánků.

Koukají na nás správně?

Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku předškolních dětí.

Hasík CZ

Preventivně výchovná činnost v oblasti požární ochrany.

Celé Česko čte dětem

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst".

Číst dál

MAS PODBRNĚNSKO O.S.

Sdružení je dobrovolným, nevládním, neziskovým sdružením občanů a právnických osob, založeným na principech metody LEADER. Jeho činnost je postavena na základě partnerství a vzájemné mezisektorové spolupráce a řadí se mezi tzv. místní akční skupiny (zkratka MAS). Je otevřené všem subjektům, které se ztotožňují s posláním tohoto občanského sdružení.

INTEGRAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MEDVÍDEK NIVEA

Již 14 let se setkávají děti ve více než 200 vybraných mateřských školách v Integračním vzdělávacím programu Medvídek NIVEA se sympatickým malým kamarádem. Přichází, aby je přirozeně a s humorem učil hrát si, řešit zábavné úkoly, udělat si něco pěkného a umět se mezi sebou domlouvat.
    Je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní výchovu. Je určen především dětem předškolního věku, dětem s odloženou školní docházkou a specifickými vzdělávacími potřebami (např. odlišnosti v sociokulturním zázemí, potíže s jazykem, lehké vývojové opoždění nebo fyzický hendikep). Pomáhá předškolákům ve zvládnutí adaptačního procesu před vstupem do první třídy a zaměřuje se přitom na rozvoj nejen individuálních schopností dítěte, ale rozvíjí též jeho činnost v kolektivu, rodině a podporuje volnočasové aktivity.

1 2   > >>