Medové snídaně

​V tomto roce probíhá již čtvrtý ročník projektu Medová snídaně s Ministerstvem zemědělství. Medová snídaně bude nově probíhat po celý rok 2018. Děti v rámci projektu přímo ve třídách dostanou k snídani chléb s máslem a medem a absolvují zábavně-naučnou přednášku, kterou zajistí zkušení lektoři. Ministerstvo zemědělství pro účastnické školy zajistí chléb, máslo, med, jablko a odborné lektory, kteří dětem zábavnou formou přiblížili včelařství a jeho význam.

Cílem projektuje v mateřských školách a na prvním stupni základních škol je podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří, propagovat kvalitní potraviny – především med, jakožto potravinu přírodního charakteru. Dále bylo cílem informovat o včelařství jako o samostatném profesionálním oboru, a o významu chovu včel pro zemědělství a biodiverzity krajiny. Součástí programu je také seznámení dětí s procesem vzniku medu.