KAŠTÁNCI

My jsme malí Kaštánci, máme rádi legraci.
Něco známe, něco víme, ostatní se naučíme.
Budeme si spolu hrát, zpívat, tančit, malovat.

Naše třída se nachází v areálu mateřské školy na ulici Hybešova, v budově A – 1. patro. Prostor třídy je rozdělen na několik částí. Volná plocha s kobercem slouží ke společným hrám a pohybovým aktivitám. Tato část je současně „ložnicí“ ke každodennímu odpočinku. Další prostor třídy je vybaven židličkami, stolečky, skříňkami, kde jsou uloženy stavebnice, hry, výtvarné materiály, didaktické pomůcky atd. Pro práci s výukovými programy zde máme interaktivní tabuli. Poslední část třídy, vybavenou kuchyňkou a autíčky, děti využívají převážně k námětovým hrám.

Při práci s dětmi navazujeme na jejich předchozí prožitky a zkušenosti. Vycházíme z jejich individuálních potřeb. Činnosti plánujeme tak, aby vybízely k vlastní aktivitě. Během dne se střídají činnosti různorodého charakteru. Děti získávají nové vědomosti, dovednosti a návyky. Velký důraz klademe na připravenost dětí pro vstup do 1. třídy ZŠ.

Kaštánky vedeme ke vzájemnému respektu a pomoci druhým. Společně vytváříme pravidla soužití ve třídě, která se také učíme dodržovat (např. brát ohled na potřeby druhých, podělit se o hračku, domluvit se na činnosti, neubližovat si, pozdravit, poděkovat…).

Jak se píše v jedné moudré knize: „Pokud stojí za to pravidla mít, stojí za to je i dodržovat!“

TŘÍDNÍ UČITELKY:

• Alena Štrbíková